--

--
تبلیغات متنی Adwords

----------------------------------------
تبلیغات متنی در این مکان
برای افزایش رتبه سایت در گوگل
با رتبه 2 در گوگل - در تمامی صفحات
فرم سفارش
----------------------------------------

طراحی وب سایت آتی نگر
متفاوت ترین سیستم مدیریت سایت
مجری بیش از 500 وب سایت
www.Atinegarco.com

----------------------------------------
وب سایت تودی پرتال
پرتالی متفاوت به زبان انگلیسی
با معرفی بی از 1000 مقاله کاربردی
www.todayportal.com

----------------------------------------
خبرهای لحظه به لحظه ایران
قیمت طلا و سكه ، قيمت خودرو
پایگاه هوشمند خبری
www.Paygah.ir

----------------------------------------

 

بازاریابی ویروسی در خدمت کسب و کار شما

نکته : کپی مطالب و مقالات محمد هلاکوئی با ذکر منبع نام نویسنده به همراه آدرس وب سایت هیچگونه اشکالی ندارد.

همه ما با ویروس آشنائی داریم. ویروس مواد ژنتیک خود را وارد سلول سالم می کند و سلول میزبان را تغییر می دهد. یک ویروس نسبتا مؤثر می تواند سلول میزبان را تبدیل به یک کارخانه تکثیر ویروس کند.
در حال حاضر بسیاری از کارشناسان از خاصیت ویروس در بحث بازاریابی ویروسی استفاده می کنند. فرض کنید شما بتوانید با استفاده از بازاریابی ویروسی کسب و کار خود را به 50 نفر معرفی کنید و در همان لحظه هر یک از این افراد به 50 نفر دیگر کسب و کار شما را معرفی کنند در نتیجه در کمتر از چند لحظه بیش از 2500 نفر از کسب و کار شما مطلع خواهند شد.
در حال حاضر با استفاده از اینترنت بازاریابی ویروسی بسیار پررنگ شده است و بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا از این روش استفاده می کنند.
 


انواع بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی ارزشی:  
در حالت بازاریابی ویروسی ارزشی افراد تجربیات و احساسات خوب خود را به هنگام خرید با دیگران به اشتراک می گذارند. این حالت بسیار به صاحبان کسب و کار کمک می کند زیرا بهترین حالت تبلیغات تبلیغات دهان به دهان است زیرا فرد اول محصولی را امتحان می کند و احساس و تجربه خوب دارد پس او به فرد دیگری می گوید که او نیز این محصول را امتحان کند.
در حال حاضر سایت های بزرگ دنیا از قبیل Amazon،Yahoo،AOL  از این نوع بازاریابی استفاده می کنند.

 بازاریابی ویروسی حیله ای :
افراد به دلایل زیادی‌، ازطریق تشویق دیگران سعی در فروش محصول می کنند.
فرد اول سعی می کند تا فرد دومی را متقاعد به خرید محصول و یا خدمات می کند زیرا با فروش این محصول پاداش و یا پورسانتی به فرد اول ارائه می شود.فرد اولی به هیچعنوان از کیفیت خدمات با خبر نیست. در این حالت استفاده کننده بایستی احساس کند که پاداش ارزشمند است و اینکه محصولات به اندازه کافی خوب باشد که برای نارضایتی احتمالی دیگران بتوان ریسک کرد. به عبارت ساده ، زمانی که محصولات به اندازه کافی با کیفیت نیستند ، افزودن پاداش ممکن است منجر به واکنش شدید استفاده کننده در برابر فروش شود.

 بازاریابی ویروسی حیاتی :
افراد می خواهند تا در تجربیات خود با کسانی شریک شوند که به محصولات معین و ویژه ای نیاز دارند. فرد اول می خواهد در تجربه یک محصول با فرد دومی شریک شود و فرد دومی نیاز به محصول دیگر دارد و الی آخر. نرم افزار Acrobat  و سایتebay  مثالهایی از این دسته اند. در این حالت استفاده کننده است که بایستی احساس کند که آن تجربه و محصول ارزشمند است تا علاوه بر ایجاد تغییر در خود شخص ، دلیلی برای ارسال آن به دیگران نیز داشته باشد.

 بازاریابی ویروسی مار پیچی: 
افراد می خواهند تا در تجربیات شاد، و یا جالب با دیگران شریک شوند.
فرد اول می خواهد تجربه خود را با فرد دوم در میان بگذارد، به خاطر اینکه او فکر می کند که فرد دوم نیز آن موضوع را مثل خودش شاد ، و یا جالب می داند. ذکر این موضوع لازم است که محصولات و کالاهای اجباری مناسب این طبقه نیستند.

بازاریابی ویروسی نا خوشایند:
افراد به دیگران درباره تجربیات منفی خود هشدار می‌دهند.
فرد اول محصول را امتحان می کند و در می یابد که محصول و یا خدمات بسیار بد است‌، سپس او مانع استفاده فرد دوم از این محصول می شود. شرکتها باید سعی کنند تا نیازها و خواسته های استفاده کنندگان خود را شناسایی و برای برآورده ساختن و ارضای آن نیازها و خواسته ها، محصولاتی را ایجاد کنند که منجربه یک تجربه مثبت دراستفاده کننده شود. مطابق با بررسی و تحقیقات صورت گرفته به طور متوسط کاربران اینترنتی، دوازده نفر دیگر را از تجربه خرید خود آگاه می‌کنند و این پویایی، قدرت بازاریابی ویروسی است.معرفی 4 شرکت بزرگ در استفاده از بازاریابی ویروسی

رونالدینهو در تبلیغ (Nike)  با عنوان Touch of Gold
در تبلیغ، فوتبالیست معروف رونالدینهو در حالی که یک جفت از کفشهای جدید نایک را بر پا داشت بیش از دو دقیقه به انجام حرکات خارق العاده اش با توپ پرداخت ! این ویدئو بیش از 37 میلیون بار بر روی اینترنت  دیده شد. و این کاربران بودند که دوستانشان را به دیدن این فیلم دعوت می کردند و برخلاف شیوه های معمول این تبلیغ در میان برنامه های پربیننده ی تلویزیونی پخش نشد

تبلیغ Free Macbook Air  با شعار  My Heart will Go on
تنها هوشمندی طراحان این تبلیغ استفاده از بخشی از متن موسیقی یک فیلم معروف  نبود، بلکه این بار کاربران با هدف برنده شدن یک macbook رایگان، لینک مورد نظر شرکت را به دیگران معرفی می کردند و این باعث شد این کلیپ بیش از 21 میلیون بار دیده شود !

شرکت بزرگ GuitarMasterPro
شاید این ساده ترین شکل یک بازاریابی ویروسی بوده است ! فردی که بسیار خوب گیتار می نوازد در پایان بر روی کاغذ می نویسد که گیتار نواختن را در GuitarMasterPro آموخته است ! کاربرانی که برای مشاهده ی نوازنده ای فوق العاده این کلیپ را می بینند در پایان ناخواسته تحت تاثیر تبلیغ مورد نظر قرار خواهند گرفت ! و این آگهی را برای دوستان دیگرشان ارسال خواهند کرد تا آنها نیز از این موسیقی زیبا لذت ببرند.

سرویس اینترنتی  Hotmail
خدمات اینترنتی Hotmail در سال 1996 حدود 500 هزار کاربر داشت، در زمان کوتاهی آنها را به 12 میلیون نفر رساند و این رشد رویایی فقط به خاطر استفاده از تکنیک بازاریابی ویروسی و به کمک اینترنت میسر شد.بدین صورت که خدمات Hotmail در انتهای هر ایمیلی که توسط کاربرانش ارسال می شد، یک متن کوتاهی را قرار داده بود که در مورد سرویسهای این شرکت توضیح می داد.
منبع: محمد هلاکوئی

در کنار مهندس بهروز افشار

در حضور دکتر احمد روستا پدر بازاریابی ایران

ورود به سایت