--

--
تبلیغات متنی Adwords

----------------------------------------
تبلیغات متنی در این مکان
برای افزایش رتبه سایت در گوگل
با رتبه 2 در گوگل - در تمامی صفحات
فرم سفارش
----------------------------------------

طراحی وب سایت آتی نگر
متفاوت ترین سیستم مدیریت سایت
مجری بیش از 500 وب سایت
www.Atinegarco.com

----------------------------------------
وب سایت تودی پرتال
پرتالی متفاوت به زبان انگلیسی
با معرفی بی از 1000 مقاله کاربردی
www.todayportal.com

----------------------------------------
خبرهای لحظه به لحظه ایران
قیمت طلا و سكه ، قيمت خودرو
پایگاه هوشمند خبری
www.Paygah.ir

----------------------------------------

 

شروع یک کسب و کار اینترنتی جدید

نویسنده: محمد هلاکوئی
مشاور ، مدرس و نویسنده در زمینه کسب و کار اینترنتی
www.Halakoei.com


این روزها کسب و کار اینترنتی و همچنین داشتن وب سایت به تجارت های بسیاری کمک کرده ، در دوره اخیر بسیار  شاهد رشد راه اندازی وب سایت و همچنین کسب و کارهای اینترنتی هستیم ، بطوری که تجارت الکترونیک جایگاه خود را در لیست 100 شرکت برتر دنیا تثبیت کرده است. اگر چه هنوز سن و سال اینترنت و کسب و کار اینترنتی بسیار جوان است ولی تجارت های بسیاری  را می بینیم که در سالهای بسیار کمی با کمک اینترنت و داشتن وب سایت به خواسته و آرزوهای خود رسیده اند.

اگر شما نیز جزء کسانی هستید که برای خود تجارتی را دارید ، اگر صاحب کسب و کار هستید ، اگر در فکر نو و تازه  ای برای شروع کسب و کار هستید ، اگر به شغل دومی برای خود هستید به شما توصیه می کنم که همین حالا شروع کنید ، تنها ابزاری که می تواند به تجارت شما کمک کند اینترنت و داشتن وب سایت به همراه برنامه ریزی دقیق  است، شاید با خود فکر کنید که آیا فقط اینترنت و وب سایت شما را به خواسته هایتان می رساند؟ باید در جواب این سوال به شما بگویم که خیر ، شما به سرعت و به آسانی یه خواسته های خود نمی رسید ولی با شروع این مرحله یک گام به خواسته های خود نزدیک می شوید.

اگر نگاهی تحلیلی به یکصد برند و شرکت های مطرح دنیا داشته باشیم به ما نشان می دهد که که کسب و کار اینترنتی در کشورهای توسعه یافته ، با وجود سن کمتر از بیست سال توانسته در فضای اینترنت شرکت های بسیاری را نامدار کند. به تمامی علاقه مندانی که در مرحله شروع به راه اندازی کسب و کار هستند ، به تمامی مدیران و صاحبان کسب و کار به صراحت می گویم که  اینترنت یک دنیا و یک فضای جدید بی انتها و ناب برای توسعه کسب و کار است.
اگر به دور بر خود بصورت دقیق نگاهی بیندازیم بسیار ایده های ناب  و جدیدی را خواهیم پیدا کرد که با برنامه ریزی دقیق می توانیم آنها را به کسب و کار اینترنتی موفق تبدیل کنیم ، یکی از مزایایی که برای ما ایرانیان داخل کشور به نسبت کشورهای توسعه یافته وجود دارد 3 عامل مهم است که این سه عامل می تواند به ما در موفقیت کسب و کار اینترنتی کمک کند:1 - نو بودن و جذابیت کسب و کار اینترنتی در کشور ایران 2- جمعیت زیاد کاربران اینترنتی در ایران 3- جمعیت زیاد جوانان در کشور ایران

در کنار عواملی که به آن اشاره شد جای یک فکر نو و خلاقیت و همچنین یک طرح برنامه (Business Plan) خالیست ، با یک برنامه ریزی دقیق، به فکر تولید و یا توسعه کسب و کار اینترنتی خودمان باشیم، پیشنهاد می کنم که با تحقیق و مطالعه در اینترنت ، نیازهای مردم و کاربران اینترنتی را بررسی و جمع آوری کنید.

یکی از علاقه مندان به چنین مطالبی به وب سایتم مراجعه کرده بود و سوال مهمی را مطرح کرده بود ، سوال این دوست عزیز چنین بود که شما همیشه در مطالب خود صحبت از خلاقیت و ایده های نو می کنید، چگونه می توان نیازهای مردم را کشف کرد؟ در جواب این دوست باید بگویم که راه های بسیاری برای کشف نیازهای مردم وجود دارد، به قول استاد دکتر احمد روستا پدر بازاریابی ایران که می فرمایند  هرگاه  در صحبت های مردم این 3 واژه را شنیدید در آنجا نیازهای مردم مشخص می شود، این 3 واژه چنین است: ( حیف ، اگر ، کاش ). بطور مثال ای کاش وب سایتی بود که تمامی هزینه ها و درآمد ماهیانه خود را در آنجا می نوشتم و ماهیانه به من گزارش می داد ، حیف اگر سایتی بود که تمامی اطلاعات مهم مرا برایم همانند گاو صندوق امانات نگه می داشت چه خوب بود.  یکی از بهترین ابزار ها برای کشف نیاز و خواسته مردم در اینترنت، موتور جستجوی گوگل است. همه ما می دانیم که موتور جستجوی گوگل این غول اینترنتی برای تمامی کاربران اینترنتی دنیا بسیار محبوب است و تمامی کاربران اینترنتی تمامی خواسته های خود در اینترنت را برای جستجو از گوگل می خواهند ، پس نتیجه می گیریم که با کمی تحقیق و مطالعه می توانید کلمات و خواسته های مردم دنیا یا حتی مردم ایران را می توانیم از گوگل جمع آوری کنیم ، بهتیرین ابزار برای این کار سرویس Keyword Tool است.

برای اسفاده از این سرویس می توانید گزینه Keyword Tool را در گوگل جستجو کنید و یا به آدرس زیر بروید.
https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

در این قسمت کلمه مورد نظر را جستجو کنید ، در نتایجی که به شما اعلام می گردد با توجه به کشور و بر اساس کل دنیا تعداد جستجوی کلمه مورد نظر خود را مشاهده کنید.جالب اینجاست که گوگل کلمات مرتبط را نیز به شما پیشنهاد می کند. برای مثال من کلمه آموزش فوتوشاپ را جستجو کردم که در یک ماه بیش از 45.000 بار جستجو شده است. ما می توانیم با استفاده از این ابزار کلمات مورد نیاز را بررسی کرده و نتیجه آن را بر اساس خواسته های مردم تحلیل کنیم.

شما می توانید ایده ها و خلاقیت های خود را با استفاده از همین سرویس تحلیل کنید ، شما می توانید بررسی کنید که چند بار چنین خواسته هایی جستجو شده اند و بر اساس آنها شروع کنید.
در شروع کسب  و کار اینترنتی خود نگران کامل و بی نقص بودن کار خود  نباشید چرا که هیچ کسب و کار و تجارتی در ابتدای کار نمی تواند بی نقص باشد ، یکی از اشکالات ما این است که دوست داریم که فعلا شروع نکنیم تا همه چیز کامل و بی نقص باشد و یکدفعه آن را در معرض دید و یا افتتاح کنیم ، به شما پیشنهاد می کنم که فقط شروع کنید و نگران کامل بودن آن نباشید.

در شروع کسب و کار اینترنتی بسیار دیده ام که برخی تمایل به یکدفعه شروع کردن در تجارت خود را دارند  و تمامی امکانات و خدمات را به یکدفعه به اجرا می گذارند ، حتما با ضرب المثل های قدیمی همچون( سنگ بزرگ نشانه نزدن است) یا ( با یک دست چند هندوانه را بلند کردن ) آشنا هستید. اگر تصمیم خود را گرفته اید و طرح برنامه خود را آماده کرده اید  ، فقط به دنبال پیشرفت پروژه خود باشید زیرا شما هدف آینده خود را تعیین کرده اید.
در آخر به شما دوستان و علاقه مند به کسب و کار توصیه می کنم که یکی از مهمترین عوامل برای شروع یک کسب و کار اینترنتی تهیه یک طرح تجاری بصورت مکتوب است ، زیرا بدون داشتن یک برنامه نمی توان به اهداف و خواسته های خود نزدیک شد.
نویسنده: محمد هلاکوئی
مشاور ، مدرس و نویسنده در زمینه کسب و کار اینترنتی
 

در کنار مهندس بهروز افشار

در حضور دکتر احمد روستا پدر بازاریابی ایران

ورود به سایت